DIS-KURZUS - HEVES MEGYEI KÖNYVTÁROSOK SZAKMAI NAPJA

2019 különleges év a DIS-KURZUS életében.
Idén tizedik éve munkálkodunk azon, hogy olyan, az egész megyére kiterjedő módszertani műhelyünk legyen, ahol mindenki egyszerre szerezhet és adhat könyvtárában jól hasznosítható invenciót. Mindezt a DIS-KURZUS gyermekkönyvtári módszertani műhely valamennyi résztvevőjének értő figyelmével, cselekvő részvételével, szeretet- és örömteljes támogatásával, együttes erejével. Az eltelt 10 évben képesek voltunk megőrizni a folytonosságot, megújítani a közös munkát, képesek voltunk kapcsolatokat teremteni és fenntartani egyaránt, képesek voltunk formálni magunkat és közösségünket egyaránt. Megtapasztaltuk a közösség megtartó és teremtő erejét egyaránt.
Ezeknek a gondolatoknak a jegyében szervezzük a 2019-es esztendő műhelymunkáját.

KÖZÖS ÉG – KÖZÖSSÉG
Időpont: 2019. március 4. hétfő 10–15:30 óra
Helyszín: Bródy Sándor Könyvtár Gyermekkönyvtára Eger, Bartók tér 6. sz. 105. ajtó

Program:
10.00 – 10.45    Közös ég – közösség. 10 éves a DIS-KURZUS gyermekkönyvtári módszertani műhely
                        Komló-Szabó Ágnes esszenciális, interaktív előadása
10.45 – 12.30    Kovász és közösség. Interaktív előadás, eszmecsere
                        Dr. Hadnagy József tanszékvezető főiskolai docens, Eszterházy Károly Egyetem,
                        Szociálpedagógia Tanszék
12.30 – 13.30   Terülj-terülj asztalkám – közös ebéd hozott hazaiból
13.30 – 15.00   Társasjátékok, mint a közösségépítés lehetséges eszközei
                        Játékok kiscsoportokban
15.00 – 15.30    Kérdések és válaszok, összegzés

Ebéd:
A résztvevőket kérjük, hogy a közös asztalra hagyományainknak megfelelően hozzanak valami finom „hazait.”

Bejelentkezés:
A programon a részvétel ingyenes, de előzetes bejelentkezéshez kötött 2019. február 27. déli 12 óráig a szaboagi@brody.iif.hu e-mail címen, illetve a 36/517-576 telefonszámon.

Mindenkit szeretettel várunk!