Az Akadémiai Kiadó- Szótár.net használata

Az Akadémiai Kiadó online szótáralkalmazás használata
szotar.net

A Bródy Sándor Könyvtár gépeiről teljes tartalommal elérhető az adatbázis. A távoli eléréhez kövesse útmutatónkat, vagy kérjen segítséget munkatársainktól!

Használata a Bródy Sándor Könyvtár területén:
A Bródy Sándor Könyvtár számítógépeiről és az intézmény összes részlegének területéről szabadon használható.

Távoli helyről:
1. Távoli elérésű kódot kell kérni a könyvtár munkatársaitól
2. Kód csak a beiratkozott, érvényes olvasójeggyel rendelkező olvasóknak adható. A kód nem átruházható és nem lehet nyilvános felületen (Facebookon, stb) közzétenni
3. A 2018 szeptembere után kapott kódok 2019. Február 1-ig érvényesek. Ha lejárt, új kódot kell igényelni a könyvtárostól (csak érvényes olvasójegy esetén igényelhető)

AZ AKTIVÁLÁS FOLYAMATA (CSAK OTTHONRÓL VÉGEZHETŐ EL)

1. Regisztráljon az adatbázis weboldalán a jobb felső sarokban található felhasználói fiók ikonra kattintva. https://www.szotar.net/

2. A regisztrációt követően lépjen be, és szintén a felhasználói fiók ikonra kattintva válassza az „Aktiválás” lehetőséget, vagy használja az alábbi direkt linkeket: https://www.szotar.net/egyeb/aktivalas

A Szótár.net használata:

- A keresésekhez a kérdőjel karaktert (?) egyetlen ismeretlen karakter helyettesítésére használhatjuk, a csillag karaktert (*) több ismeretlen karakter helyettesítésére.

- Smart click funkció: a találati listában szereplő valamelyik szóra kétszer kattintva betölti az adott szó szócikkét

- prediktív bevitel

Tesztre készen: angol, francia és német nyelvű középszintű nyelvvizsga feladatok. A Tesztre készen távoli elérésű kód nélkül is használható, csak regisztrálni kell, az első bejelentkezés egyben regisztráció is. Egy regisztráció mind 3 felületre érvényes!

Nyelvvizsga tesztek:

- 50 feladatos teszt