Miazami foglalkozás Erdőkövesden

Az erdőkövesdi Könyvtár, Információs és Közösségi Hely átadására 2016. április 11-én került sor, a kellemes bibliotékát azonnal belakták a gyerekek. A HEVESTÉKA keretében a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár szolgáltató helyeként működő könyvtárban 2016. május 25-én az erdőkövesdi alsó tagozatosok a Miazami elnevezésű játékos interaktív könyvtári foglalkozáson vettek részt. A játékos bemutatkozás után vicces bemelegítő gyakorlatokat végeztek, karmesterjátékot játszottak, majd a Buksi című mondókát tanulták meg. A Megjött a kishajó játékban a Mit visz a kishajó kérdésre a kiosztott kártyákon szereplő gyümölcsök, tárgyak, állatok kezdőbetűivel kellett szavakat mondaniuk és a mágneses táblára rakniuk. Nyulász Péter: Miazami és Miazmég című kötetei alapján kitalálós versikéket találtak ki a gyerekek, nehezítésként a kitalált állatok hangját kellett utánozniuk. A Nyuszifül kapcsán a Világ legrövidebb meséivel, Nemes Nagy Ágnes: Barátaink a ház körüllel és A szép, de buta lepkével ismerkedtek meg. Nagyon jól szórakoztak, hangosan kacagtak a gyerekek. Ellentétpáros játékban egy csomóra kötött kendő dobásával a kimondott szónak a gyermekeknek az ellenkezőjét kellett mondania, s válaszadáskor a kendőt vissza kellett dobnia, ugyanígy hasonlatokkal, beleértve a színeket is. A Fonaljátéknál egy gombolyag fonál ment körbe, illetve keresztül-kasul, aki megkapta a fonal végét olyan szót kellett mondania, ami kapcsolatos az előző szóval. A szógyűjtés végeztével a fonalhálót felemelték, és egy pillanatra megfeszítették, s lezárták egy mondókával, kifejezve a csoport összetartozását. Lauren Child: Nem vagyok álmos és nem akarok lefeküdni! című könyvének meghallgatása után az állatokra kellett emlékezni, a főszereplők sablonját otthoni színezésre meg is kapták ajándékba. Végül a Megy a gőzös játékban az szállhatott fel a vonatra, aki megmondta „miazamit” hoz magával. A gyerekek nagyon élvezték a foglalkozást, kiemelkedően aktívak és okosak voltak a nyelvi feladatok, játékok megoldásában, kiváló alapokat kaptak az iskolai magyar órákon.

A hírt küldte: Zsoldos Marianna, Eger