Kisiskolások a nagykönyvtárban

2010. december 17-én, a Kemény Ferenc Általános Iskola 2. a osztályosai Ildikó néni kíséretében látogatást tettek a "nagyok" könyvtárában. Megismerkedtek a Központi Könyvtár régi-új könyveivel, sorfalat álltak a mikrofilmolvasó elõtt, megcsodálták a színes folyóiratokat, és még az adatbázisban is böngésztek egy kicsit. A Zenei Részlegben Halász Judit egy régi bakelitlemezébe hallgattak bele és hosszasan böngészték a Gyerekkuckó CD kínálatát, az Idegen Nyelvi Részlegben pedig angol és német nyelvû könyveket olvasgattak, és összeszámolták hány nyelvet kell még megtanulniuk, ha a részleg minden könyvét ki szeretnék olvasni. Én ide már holnap már újra eljövök! - kaptuk el az ajtóban az egyik kisfiú mondatát a hangos "viiszoontláátáásra" után. Visszavárunk!