Vándorúton a NAGY KÖNYV

Lassan a végéhez közeledik az országos Nagy Könyv játék, amely lázba hozta az olvasni szeretõk táborát.

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár a legsikeresebb könyvekbõl felolvasó-turnét szervez Heves megye 12 településén, a Gárdonyi Géza Színház mûvészeinek közremûködésével. A program október 26-án Egerbõl indult útjára a Száz év magány c. Garcia Márquez-regénnyel, melyet Nádasy Erika tolmácsolásában hallhatott a közönség. A felolvasó est nagy sikert aratott Tiszanánán is. Ezt követõen Feldebrõ és Tarnaméra könyvtárába látogatott el Micimackó, Fehér István játékos-zenés elõadásában. Decemberig Lõrinci, Pétervására, Kompolt, Ecséd, Kál, Pély és Boldog olvasóközönsége látja vendégül a felolvasó esteket. A mûsoron szerepel még a Tüskevár c. regény Horváth Ferenc színmûvész tolmácsolásában.
A szervezõk tapasztalai alapján mondhatjuk, hogy a Nagy Könyv játék elérte célját, a KÖNYV megtalálta OLVASÓJÁT!