Nyelvtanulás és könyvtár

A Zenei és Idegen Nyelvi Gyűjteményben április 20-án rendeztünk könyvtár- és könyvhasználati bemutató órát. A Langwest Nyelviskola felnőttképzés keretében indított nyelvtanfolyamot a Munkaügyi Központ által közvetített nyelvtanulóknak. A tanulókat az angol középfokú BME nyelvvizsgára Pászti-Nagyné Szedmák Csilla tanárnő készíti fel. A tanulók 2 órás bemutató óra keretében, érdekes, változatos feladatokat megoldva készülhettek fel a nyelvtankönyvek, kurzuskönyvek használatból, a nyelvvizsgához szükséges témakörök kikereséséből, újságcikkek, nemhagyományos dokumentumok felhasználásából. A feladatok megoldásához a könyvtár állományát, valamint számítógépe prezentációt és Internetet is használtak.