Kulturális Örökség Napjai könyvtárunkban

Kulturális Örökség NApjaiA volt Nagypréposti Palota 1774 és 1776 között épült Fellner Jakab tervei alapján. A barokk palota emeleti erkélyrácsát és a földszinti ablakok kovácsoltvas rácsozatát Fazola Henrik készítette. 1849. február 25-26-án itt tartott haditanácsot Dembinszky Henrik, Görgey Artúr valamint Klapka György, és itt beszélték meg a kápolnai csata tervét.
1970 óta ebben az épületben mûködik a megyei könyvtár. Az épületet és a könyvtárat bemutató séta 2008.09.20-án (szombaton) 11, 13 és 15 órakor lesz. A séta a könyvtári aulából indul és bemutatja a Megyeháza épületében mûködõ Közigazgatási Szakkönyvtár muzeális értékû berendezéseit és gyûjteményét is.

SÉTA A KÖNYVTÁRBAN
ÉPÜLETET ÉS KÖNYVTÁRBEMUTATÓ SÉTA
A séta a könyvtári aulából indul, és bemutatja a Megyeháza épületében mûködõ Közigazgatási Szakkönyvtár muzeális értékû berendezéseit és gyûjteményét is.
Rendezvény helye: Eger, Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár
Rendezvény idõpontja: 20-án 11, 13, 15 órakor

REJTVÉNY A KÖNYVTÁRBAN
VETÉLKEDÕ
Az Eger Ünnepe c. civil rendezvénysorozat keretében, a Magyar Könyvtárosok Egyesületének Heves Megyei Szervezete sátrában (Dobó tér) játékos feladatsort kapnak az érdeklõdõk, majd a megoldáshoz el kell látogatni a könyvtárba. A helyes megfejtõk egy évre szóló díjmenetes könyvtári tagságot, vagy a könyvtár helyismeretei gyûjteményének 1945 elõtt kiadott képeslapjait tartalmazó DVD-t nyerhetnek.
Rendezvény helye: Eger, Dobó tér és a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár
Rendezvény idõpontja: 20-án 10 és 16 óra között és 21-én 10 és 13 óra között

KÖNYVTÁRI GALÉRIA KIÁLLÍTÁS
KIÁLLÍTÁS
Papp Ildikó olajfestményeit lehet megtekinteni az idõszaki kiállításon.
Rendezvény helye: Eger, Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár
Rendezvény idõpontja: 20-án 10 és 16 óra között és 21-én 10 és 13 óra között

A Kulturális Örökség Napjairól bõvebben a www.oroksegnapok.hu weboldalon tájékozódhat.