Az Idegen Nyelvi Részleg könyvajánlója - 2008. nyár

Shopaholic Abroad

Sophie Kinsella: Shopaholic Abroad

Universally beloved by readers, Sophie Kinsella's national bestseller, Confessions of a Shopaholic, introduced the irrepressible one-woman shopping phenomenon, Becky Bloomwood. Now, in this hilarious follow-up, Becky and her credit cards are headed across the Atlantic....
With her shopping excesses (somewhat) in check and her career as a TV financial guru thriving, Becky's biggest problem seems to be tearing her entrepreneur boyfriend, Luke, away from work for a romantic country weekend. And worse, figuring out how to "pack light." But packing takes on a whole new meaning when Luke announces he's moving to New York for business-and he asks Becky to go with him!
Before you can say "Prada sample sale," Becky has landed in the Big Apple, home of Park Avenue penthouses and luxury department stores.

The Secret Garden

Frances Hodgson Burnett: The Secret Garden

After the death of her parents, Mary is brought back from India as a forlorn and unwanted child, to live in her uncle's great lonely house on the moors. Then one day she discovers the key to a secret garden and, like magic, her life begins to brighten in so many ways.

spanyol

Pons spanyol útiszótár és nyelvkalauz

Az utazáshoz szinte nélkülözhetetlen, jól forgatható kis  könyv átfogó szókincset ad az utazás során elõforduló beszédhelyzetekhez, mint például autókölcsönzés, vásárlás, szálláshelyek kiválasztása, telefonálás, étlap stb. Hasznos kulturális és egyéb háttérinformációkat tudhatunk meg belõle a spanyol nyelvû országokról. Spanyol-magyar és magyar-spanyol szószedetet és nyelvtani összefoglalót is tartalmaz. Rengeteg színes fénykép található benne, a rajtuk szereplõ tárgyakra való rámutatás leegyszerûsíti a kommunikációt.

Budai

Budai László: Angol hibaigazító

A könyv különféle típusú nyelvi gyakorlatok tömegével nyújt segítséget ahhoz, hogy a magyar nyelvtanuló elkerülje a leggyakoribb nyelvi hibákat, s begyakorolja a mind nyelvtani, mind lexikai,mind idiomatikus szempontból helyes angol nyelvhasználatot.
A közismert tankönyvíró a magyar nyelvtanulók leggyakoribb és legjellegzetesebb hibáit gyûjti egybe,de nem a hibákat tanítja meg, hanem a helyes nyelvhasználatot, vagyis a hibák megelõzését és kijavítását. A könyv erénye, hogy a problémákat magyarul is elmagyarázza, és a jó példák sokaságával segíti a helyes nyelvhasználat elsajátítását.
A könyv azok számára készült, akik az angol nyelvet nemcsak folyékonyan, hanem hibátlanul is szeretnék használni. A könyv preferenciái és tilalmai a standard brit angolra vonatkoznak.

villam2Nyárra ajánljuk

A kezdõ, újrakezdõ és haladó nyelvtanulóknak a Villám sorozatot. Könyvtárunkban az angol  (12 könyv CD-vel) és a német (10 könyv CD-vel) programcsomag található meg.
A kezdõ nyelvtanulóknak a legegyszerûbb: övék a kezdõ tananyag sorozat, a Família és a Dialóg-program. Akinek beszédértési és megszólalási gondjai vannak, nyugodtan újrakezdheti  - és kezdje is újra - a tanulást az alapoktól a Villámmal! Aki már a beszéddel és beszédértéssel elboldogul, és nyelvvizsgát kíván tenni, vagy aki már ezzel is rendelkezik, és megõrizni, elmélyíteni szeretné szókincsét és nyelvi készségeit, az már igazi élvezettel forgathatja a középhaladó tananyagokat, az Aktív, az Idioms és a Praxis programot .

villam1

Könyvtári ajánló - Bródy: