Bod Péter könyvtárhasználati verseny előzetes versenyfelhívása

A verseny meghirdetője
Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet - Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum
A verseny célja
A tehetséggondozás, a tanulók információs műveltségének és azon belül is a könyvtárhasználati eszköztudásuknak, szövegértésüknek, logikus gondolkodásuknak és kreativitásuknak a fejlesztése. Mindemellett célja az önálló tanuláshoz szükséges kompetenciák fejlesztése, az iskolai tanulási folyamat során részekre bontott ismeretelemeket egységbe foglaló, szintetizáló, az információs műveltséget és a forráshasználati képességeket mozgósító tudás mérése, értékelése.

A verseny kategóriái korcsoportok szerint
I. kategória: 7-8. évfolyamos tanulók
II. kategória: 9-10. évfolyamos tanulók
A jelentkezés és a részvétel feltételei
A Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny magyar nyelvű egyéni verseny, bármely magyarországi iskola 7-10. évfolyamos tanterv szerint tanuló diákja nevezhet.
A diszgráfiás, diszlexiás, diszkalkuliás és nagyothalló tanulók számára biztosítjuk a + 50%-os felkészülési időt és a feladat felolvastatásának lehetőségét.
A versenyen való részvétel kizáró okai
Nem vehet részt a verseny fővárosi/megyei fordulóján az, aki írásban nem nevezett, és az, aki a nevezési díjat nem fizette meg. Továbbá az, akinek felkészítő tanára a versenybizottság tagja.
A verseny témája, ismeretanyaga, felkészüléshez felhasználható irodalom
Kopernikusz és a Naprendszer
A verseny témájához – könyvtárhasználati, információkeresési verseny lévén – nincsen megadott bibliográfia. A felkészülés és a verseny során a tanulók használhatnak nyomtatott és elektronikus bibliográfiákat, lexikonokat, enciklopédiákat, egyéb kézikönyveket, monográfiákat, tanulmányköteteket, időszaki kiadványokat, katalógusokat, egyéb forrásokat.

A részletes versenykiírás itt olvasható: http://www.opkm.hu/?lap=dok/dok&dok_id=213

A verseny helyszíne:
Kossuth Zsuzsa Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium, Eger, Bem tábornok út 3.