Radnóti emléknap - 2023. 04. 25.

Kedves Barátunk!

Egy egész napos programot ajánlunk figyelmükbe.

A Bajza József Gimnázium, Hatvan Város Önkormányzata és az Ady Endre Könyvtár közreműködésével 2023.04.25-én, kedden Radnóti emléknapot tartunk városunkban.

Ennek keretében 13:30-tól emléksétára hívjuk az érdeklődőket, amely a Bajza József Gimnáziumtól indul a Hatvani Cukorgyár Emlékházáig.

13:45-től a Radnóti téren köszöntőt mond Horváth Richárd hatvani-, valamint Szabó Zsolt abdai polgármester, valamint Pintér Ildikó a Kazinczy Ferenc Gimnázium Kollégiumának vezetője. Rövid verses program és koszorúzás után 14:30-tól Bacsa Tibor tart ismertetőt „Radnóti és a munkaszolgálatosok a cukorgyárban” címmel.

Végül pedig 17 órától Tóth Péter Lóránt méltán népszerű versvándor irodalmi estjét hallgathatják meg az Ady Endre Könyvtárban.

Könyvtár oldalak: