Országos olvasásnépszerűsítő kampány

A megújuló könyvtárak egyre inkább ismeretszerzési, kreatív, kulturális és közösségépítő színtérként is részesei mindennapjainknak.

Évi 100 ezernél több rendezvényt szerveznek, több mint 4 millió látogatóval! A magyar könyvtárakból több mint 23 millió könyvet kölcsönöznek ki egy év alatt.

Ma már sok készségre, kompetenciára van szükség az életben, de az olvasás továbbra is meghatározó mind a tudás bővítése, mind az érzelmi intelligencia fejlesztése szempontjából.

Tavaly 112 millió alkalommal vették igénybe a magyar könyvtárak szolgáltatásait használóik.

Gyorsan növekszik a távszolgáltatásokat igénybe vevők tábora, például az online katalógus és adatbázisok használatával, de sokan élnek a távhosszabbítás, illetve az online előjegyzés lehetőségével is. Egyre több helyen találkozni okoseszközökkel, 3D nyomtatóval, robotikai és programozói foglalkozásokkal, makerspace terekkel is. A jövő a könyvtárban kezdődik!

A kampányhoz kapcsolódó kisfilmek: