Idegen nyelvi könyvajánló - 2010. február

pynchonThomas Pynchon: The crying of lot 49
Mi köze az ingatlanfejlesztésnek a Jakab-kori angol bosszúdrámákhoz? Kinél csapják ki a biztosítékot a Paranoidok? Miért kell leszokni a szerelemrõl? Hogyan lehet a Maxwell-démonból házikedvenc? Mi a vesztünk? Ilyen és hasonló kérdésekbe botlik kaliforniai bolyongása során Oedipa Maas, fiatal háziasszony, „egzekútrix” és önkéntes magánnyomozó. A legnagyobb rejtély persze az, hogy van-e a fentiekre hihetõ válasz. Történelmi sci-fi, vészjósló burleszk, és metafizikus detektívregény mely három síkon mozog: a puszta történések, a bölcselet, valamint a nyelvi jelek interakcióinak síkjain.

deutschlandMichael Kohlhammer: Deutscland unser Land, unser Leben
Németország, a német történelem, érdekességek és életmód a témája ennek az informatív, rengeteg fotóval illusztrált könyvnek. A világszerte ismert sztereotípiákon és jelképeken keresztül a tényszerû, lényegre törõ, kiválóan strukturált szöveg segítségével bepillantást nyerhetünk egy olyan nép történetébe, „belügyeibe” amely évszázadok óta meghatározó szerepet tölt be Európában.
A könyv eredetileg 9-11 éves gyerekeknek készült, de mi inkább a németül tanulóknak ajánljuk. Segítségével egy összetett tárgykörben kapnak viszonylag könnyebben megérthetõ ismereteket.
A könyv a Goethe Intézet támogatásával került gyûjteményünkbe.

musikHolm Buchner: Schon mal gehört? Music für deutschlerner
A Klett  Kiadó újdonsága szerint a német pop zene nyelvtanulásra is kiváló. Elsõ ránézésre csak  a Tokio Hotel tûnik ismerõsnek de lehet, hogy a könyvhöz tartozó CD segítségével Peter Fox, Clueso, Christina Stürmer, Herbert Grönemeyer, a Silberond és a többi zenész és zenekar is „befuthat” még nálunk.
És miért jó ez a könyv a tanárnak? A remek zenén túl azért, mert a könyv szerzõje minden dalszöveghez megtalálta  a legodaillõbb, legjobban használható feladatsorokat.
Das ist cool! - ahogy a német mondaná:))

kids

Caroline Nixon, Michael Tomlison: Kid's box
Kisgyermekek tanításához ajánljuk ezt az új 6 szintes nyelvkönyvsorozatot. Ötletes és rendkívül kedves figurákkal illusztrált. Számos téma képet (Our pets, Wild animals, My clothes, Party time) is tartalmaz, amik segítségével könnyebb a szótanulás, a mondatszerkesztés. A2 szintig juttatja el a tanulókat, akik számára megbízható nyelvi alapot biztosít. A szókincse megfelel a Cambridge YLE követelményeinek.

Könyvtári ajánló - Bródy: