KSZR könyvtárosok szakmai napja Makláron

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár tisztelettel meghív minden KSZR könyvtári kollégát a Heves megyei könyvtári szolgáltató helyek munkatársai részére szervezett szakmai napra.

Időpont: 2015. szeptember 10. (csütörtök)
Helyszín: Könyvtár, Információs és Közösségi Hely Maklár, Templom tér 7.

Program
8.00-8.30    Gyülekezés a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtárban (Eger, Kossuth L. u. 16.)
8.30            Indulás Maklárra
9.00–9.30    A maklári Könyvtári Információs és Közösségi Hely megtekintése

Köszöntők
Tőzsér Istvánné Géczi Andrea igazgató, Bródy Sándor Könyvtár
Vojtekovszkiné Bóta Katalin könyvtáros, Könyvtár, Információs és Közösségi Hely Maklár

E'MESE VÁR
bemutatkozik a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár élményalapú olvasásnépszerűsítő programsorozata

Emese vagy E'mese? a programsorozat bemutatása
Luzsi Margó az E'mese vár szakmai vezetője
Webre fel! avagy ismerjük meg az E'mese vár weboldalát
Pauer Erika

Kávészünet

Egy próbát megér! mese és játék
Pauer Erika, Pintérné Pordány Mária, Komlóné Szabó Ágnes
Csak azt nem értem... kerekasztal beszélgetés
vezeti Farkas Márta

13.00–14.00   Ebéd
14.00               Az Év Heves megyei KSZR könyvtárosa díj átadása
                       a díjat átadja Tőzsér Istvánné Géczi Andrea igazgató, Bródy Sándor Könyvtár
                       Tengerre szállunk – látogatás a maklári Tengerészmúzeumban

15.00               Visszaindulás Egerbe

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár E'mese vár néven olvasásnépszerűsítő programsorozatot indít 2015. októberében a Heves megyei KSZR könyvtárak körében. A szakmai napon a programsorozat bemutatására kerül sor, a résztvevők – azon túl, hogy általános tájékoztatást kapnak a program technikai hátteréről és a részvétel feltételeiről – megismerik a mesemondókat és a meséket, kipróbálják a játékokat, valamint megismerik a három próbát, amelyet a játék résztvevőinek teljesíteni kell. A szakmai napon „saját élmény” csoportok alakulnak, vagyis a résztvevő könyvtárosok kisebb csoportokban egy programot teljes egészében végigcsinálnak.
Ezért minden KSZR munkatárs részvételére feltétlenül számítunk!

A szakmai napon a részvétel ingyenes, de előzetes jelentkezéshez kötött:

Farkas Márta (20/546-1826, fmarta@brody.iif.hu) vagy Komlóné Szabó Ágnes (szaboagi@brody.iif.hu, 36/517-576).
Jelentkezési határidő: 2015. szeptember 3.

Könyvtár oldalak: