Hevesaranyosi gyerekek könyvtártúrája

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtárral könyvtártúrán ismerkedtünk meg. Megérkezéskor teával vártak minket az egri könyvtárosok, majd bemutatkozás és a megyei könyvtár rövid bemutatása után a csapatok hozzákezdtek a könyvtár „felderítéséhez”. Az „állomáshelyeken”- melyek a könyvtár olvasóterei voltak – a könyvtáros/állomásfőnökök ismertették, hogy miről nevezetes a terem, milyen dokumentumok találhatók ott, majd különböző feladványokkal kellett megküzdeniük a gyerekeknek. Egyik-másik feladat komoly fejtörést okozott, ennek ellenére szoros volt a verseny. Versenyen kívül készítettünk „könyvfalót”, ami tulajdonképpen egy origami technikával hajtogatott könyvjelző.

Az eredmény kihirdetése után lehetőséget kaptunk a zenei és az idegen nyelvi részleg, valamint a közigazgatási szakrészleg megtekintésére is.
A gyerekeknek és a felnőtteknek is tartalmas délelőtti programban volt részük.

A hírt küldte: Kaminiczki Attiláné, Hevesaranyos