Maklári Könyvmolyok a nagykönyvtárban

2015. június 5-én délután lelkes kis csapatunk, a Maklári Könyvmolyok útra kelt. A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár szervezésében részt vettünk a Könyvek Éjszakája vetélkedőn. Estefelé költöztünk be hálózsákunkkal a megyei könyvtárba, hét másik csapattal együtt. Rövid bemutatkozás után Incze Zsuzsa televíziós szerkesztő-műsorvezető érdekes, tanulságos előadását hallgattuk meg a Csellengőkről. Vacsora után kezdődött a Litera-túra, amely során bebarangoltuk a könytár összes termét: a nyolc állomáson a vetélkedő alapját képező könyvekkel kapcsolatos kérdésekre kellett válaszolnunk játékos formában.
Éjjel tizenegy órakor zumbáztunk egy jót, aztán a The Feelgood koncertjét hallgattuk meg. Hajnali fél kettőkor bújtunk be a hálózsákokba a könyvespolcok között... és könyvekről álmodtunk. :)
Reggeli után jöttünk haza, tele élménnyel és nem utolsó sorban az előkelő második helyezéssel.

A hírt küldték a Maklári Könyvmolyok csapatának tagjai: Bozó Anna, Huppauer Dorka, Réti Orsolya, Vojtekovszki Luca

Könyvtár oldalak: