Gondolom, még jövünk!

Gondolom, még jövünk! - Így búcsúztak a mátraszentimrei óvodások ma tőlünk, a helyi könyvtárban tartott szörnyvadászat után. A 12 óvodás hatalmas lendülettel indult a Graffaló nevű szörny után, annál is inkább, mert a könyvtár az iskolában kapott helyet, így feladatuknak érezték, hogy megtisztítsák az iskolát a szörnyektől a szeptemberi iskolakezdésre. A foglalkozás során kiderült, hogy a mátraszentimrei ovisok a magyar mellett a szlovák nyelvet is jól beszélik és nagyon jó barátságban vannak a papagájokkal. Azt is megtanultuk a tőlük, hogy léteznek macska-graffalók, kutya-graffalók és teknős-graffalók is, akiknek épp olyan nagy és éles karmuk van, mint a Julia Donaldson könyvében szereplő graffalónak. A foglalkozás végén mindenki elkészítette a saját Graffaló álarcát, amelyet aztán haza is vihetett.
Gondoljuk, még mi is megyünk Mátraszentimére, mert nagyon jól éreztük ott magunkat.

A hírt küldte: Komlóné Szabó Ágnes, Eger