Védett könyveink

„Védett könyveink”
A Szent Imre Katolikus Általános Iskola 3. osztályos diákjai először jöttek könyvtárunkba kedden délelőtt.  Az első alkalommal a gyerekek nem csak a gyermekkönyvtárral ismerkedtek meg, hanem igazi kincseket vehettek kézbe és olvasgathattak. Öreg, védett könyveinket és gyermekújságjainkat kapták meg. A „régiségek” nagymamáik, ükanyáik kedves mesekönyvei, verseskötetei, regényei voltak. A sok izgalmas, a gyerekek számára matuzsálemi korú könyv közül az igazán „nyerő” egy útikönyv volt, „Kincses Magyarország” címmel. S valóságos csodát találtunk benne, mégpedig a kun Miatyánkot. A szöveg nem volt könnyű, mégis folyékonyan olvasták:  „Bezen attamaz kenze kikte/ szen lészen szen adon /dösön szen küklön / nitziengen gerde ali kikte…” Ki hitte volna, hogy – ha kun nyelven is, de – a Miatyánk szövegét megtaláljuk egy 1955-ben kiadott könyvben.

Esemény dátum:
kedd, október 4, 2011 - 10:00 to 12:00