Népmese Napja a gyermekkönyvtárban

Szeptember 24-én, szombaton délelőtt 11 órától mesemondókkal és mesehallgatókkal népesült be a gyermekkönyvtár. Kedves ünnepünk a Népmese Napja, amely egyúttal a Bébillér - családi mesekör születésnapja is. Hagyományaink szerint városunk köztiszteletben álló polgárait hívtuk meg, hogy meséljenek. Egyikőjük sem hivatásos mesemondó – ám követendő példát mutattak mesemondásukkal, s egyúttal biztattak is mindenkit erre: Pap Ildikó riporter, Buzás Eszter sárkányköröző, Demkó Balázs atya, Nagy Zoltán zongoraművész és Juhász Attila HM-BVI parancsnok magyar és más népek meséiből meséltek. Igazi unikum volt Szőke Mihály jelnyelvi és Szternak Irina orosz nyelvű mesemondása. A felnőttek mellett két ragyogó tehetségű legényke is megörvendeztetett bennünket mesemondással: Lakatos Richárd Kerecsendről, Polgár Zsombor pedig az egri Dr. Kemény Ferenc Iskolából.  És persze, mint ilyenkor mindig, szólt a zene, szállt a dal. Balázs Diána zongora-,  Komló Petra oboa-szólója osztatlan sikert aratott. Kabai Rebeka énekszavára pedig két esztendős Noé barátunk is vidáman rikkantott fel: Ez jó!

Esemény dátum:
szombat, szeptember 24, 2011 - 11:30 to 12:30