Sorsfordulók - sorsfordítók történelmi szemelvények 1464, Hunyadi Mátyás koronázásának kérdései

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár tisztelettel meghívja Önt és barátait, tanítványait következő programjára:
2014. október 21., kedd 17.00 óra
1464, HUNYADI MÁTYÁS KORONÁZÁSÁNAK KÉRDÉSEI
Előadó: Dr. Miskei Antal, egyetemi docens

Eger a Te történeted - szól városunk új jelmondata. Az Eszterházy Károly Főiskola Történelemtudományi Intézetének oktatói olyan történeteket szeretnének elmondani a város
érdeklődő polgárságának, melyből megismerhetővé válik a közös történetünk. A havonta ismétlődő alkalmakkor elhangzó történetekkel arra törekszünk, hogy a történelemtudomány legújabb kutatási eredményeit közérthető módon, közérdeklődésre számot tartó témákról mutassuk be városunk lakosai számára. A találkozók során a magyar és egyetemes történelem sorsfordító eseményeibe nyerhetnek bepillantást, olyan jelentős történelmi személyiségek tevékenységébe, akiknek pontosabb megismeréséhez saját kutatásaink is hozzájárulnak.

Helyszín: Bródy Sándor Könyvtár
3300 Eger, Kossuth Lajos u. 16.