Megújuló könyvtárak - Ostoros

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár Heves megyei szolgáltató helyeinek megújulása Ostoros település könyvtárának korszerűsítésével folytatódott. 2014. szeptember 19-én, pénteken 16 órától került sor az ostorosi Rédei Miklós Közösségi Ház átadó ünnepségére. Az megújult kulturális központban kapott helyet a ostorosi Könyvtár, Információs és Közösségi Hely, amely a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár szolgáltató helyeként működik. A Nemzeti Kulturális Alap támogatásával a könyvtár új bútorzatot kapott, szépen felújított, vonzó környezetben várja olvasóit. Színes gyermeksarok, társasjátékok, folyóiratok, számítógépes szolgáltatások, és több ezer érdekes olvasnivaló, sokféle könyvtári program áll a látogatók rendelkezésére.

A megnyitó ünnepségen köszöntőt mondott:
Ponyi László, a Nemzeti Művelődési Intézet Heves Megyei Irodájának vezetője
Tőzsér Istvánné Géczi Andrea, a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár igazgatója
Kisari Zoltán, Ostoros község polgármestere

Az ünnepi műsorban közreműködtek az Árpád Fejedelem Általános Iskola diákjai, a Szőlőfürt Óvoda nagycsoportosai és Holló József helyi költő.