BRÓDY 150 - Rendhagyó kiállítás-sorozat Bródy Sándor születésének 150. évfordulója alkalmából

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár névadójának, Eger szülöttének születése 150. évfordulója alkalmából a nagy író életét és munkásságát megismertette a közönséggel széles körben és több helyen: Egerben, Kolozsváron, Debrecenben, Gyulán és Budapesten

A rendhagyó kiállítássorozat a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával jött létre. A tervezett helyszíneken túl a pályázat megvalósítása idején a kiállítás látható volt a Nemzeti Színházban Budapesten, s pályázati idő után is tovább vándorol: jelenleg az Esztergomi Várszínházban, szeptembertől pedig Hatvanban, az Ady Endre Könyvtárban lesz látható. Ez után Heves megye több településén kívánjuk bemutatni.

A „Bródy 150” című kiállítás-sorozat egyes tárlatai azokban a városokban voltak láthatók, amelyekhez az írónak kötődése volt, fontos állomásai voltak életének, munkásságának. A kiállítás rendhagyó volt, mivel a „törzsanyag” (élete, munkássága) vándorolt helyszínről-helyszínre, s minden helyszínen az adott városhoz kapcsolódó Bródy-emlékekkel egészült ki, és valamennyi helyszínen szerveztek kísérő rendezvényeket is.

A kiállítás anyagát széles szakmai együttműködéssel állítottuk össze, melyben együttműködő partnereink voltak: 34. Kaláka Fesztivál, Kaláka Alapítvány, Alexander Brody, Bródy Alapítvány, Dobó István Vármúzeum (Eger), Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet, Petőfi Irodalmi Múzeum, Mogyoróssy János Városi Könyvtár (Gyula), Kolozsvári Magyar Állami Színház Dokumentációs Tára.
Szintén széles intézményi együttműködéssel sikerült megoldanunk a kiállítás vándoroltatását is:
Sapientia Erdélyi Magyar Egyetemen (Kolozsvár), 4. Kolozsvári Magyar Napok, Nemzeti Színház (Budapest), Méliusz Juhász Péter Könyvtár (Debrecen), Gyulai Várszínház, Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet (Budapest), Magyar Nemzeti Galéria Esztergomi Vármúzeuma, Esztergomi Várszínház.

A vándorkiállítás részletes beszámolója az alábbi linken érhető el: Bródy 150

Esemény dátum: