Mesélő hangszerek - zeneiskolások a gyermekkönyvtárban

Június 21-én, kedden a Farkas Ferenc Zeneiskola nyári táboros növendékei látogattak el két csoportban a gyermekkönyvtárba. A hangulatot vidám "hang"-os játékokkal alapoztuk meg, amelyek között bizony volt valóban hangos is, olvasóink nem kis meglepetésére. A gyermekkönyvtárban hagyományos mesemondás sem maradt el. A mesehallgatást játék követte: négy "évszak-csapat" alakult, mindenki választott magának egy-egy ritmushangszert, majd a csapatok kizárólag a hangszerek segítségével rövid történeteket "mondtak" el. Tavaszról, nyárról, őszről, télről szóltak a kis mesék, s hogy igazi zenészekről volt szó, azt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy egymás csengő-bongó-doboló-kopogó zenéjében felismerték a történetek lényegét.