A Kínai Gnózis - kötetbemutató

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár tisztelettel meghívja önt és barátait soron következő kötetbemutatójára.
Jan van Rickenborgh és Catharose de Petri a Rosekruis Pers Kiadónál megjelent könyvét bemutatják vendégeink: Gaál Zsuzsa, Major Éva, Nagy Lajos.
Azóta, hogy a Lao-ce néven ismert egykori kínai bölcs klasszikus művét, a Tao Te King-et 1823-ban, Abel Rémusat első, töredékes francia fordítása révén megismerte a világ, további fordítások, magyarázatok és kommentárok csaknem végeláthatatlan sora jelent meg róla. Ezek szerzői azon fáradoztak, ki-ki a maga módján, hogy e rövid, ám mély értelmű művet a lehető legjobban megértessék a nyugati emberrel.

„Tudomásunk szerint azonban eddig még nem tettek közzé olyan szövegmagyarázatot, amelyben a Tao Te Kinget – jelen kiadványunkhoz hasonlóan – gnosztikus iratnak tekintették volna, s ennélfogva gnosztikus értelmezés szerint világították volna meg. Ezért is lett könyvünk címe A KÍNAI GNÓZIS.”
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Időpont:
2014. február 4., kedd 16.30 óra
Helyszín: Bródy Sándor Könyvtár, Galéria
3300 Eger, Kossuth L. u. 16.