The ALAN PARSONS PROJECT: Vulture Culture

Alan Parsons (London, 1948. december 20.) az Alan Parson's Project névadója. Angol származású hangmérnök, producer, szerző, gitáros, billentyűs és énekes. A 60-as évek végétől a világ egyik legnevesebb hangmérnökeként dolgozott. Hozzájárult például a Wings-lemezek szinte tökéletes hangzásához vagy Rick Wakeman lemezeihez és nem utolsó sorban a Pink Floyd zenei hangzásához és rendezéséhez. Alannek volt így ideje belekóstolni az alternatív zenei világba, ami meg is adta a kezdőlökést az együttes megalapításához. Andrew Powell, Eric Woolfson és Alan Parson triója, az Alan Parson's Project a 90-es évekig minden évben kiadott egy szinte tökéletesnek nevezhető lemezt, kiváló összhanggal és zenei szépséggel. Vulture Culture című albumukat 1985-ben adták ki. (forrás: Wikipédia)

Katalógusunkban

Könyvtári ajánló - Bródy: