Az emigráns

Takaró Mihály előadása Márai Sándorról

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár szeretettel meghívja önt és barátait a „Sulitéka - A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár részvétele a tanórán kívüli nevelési feladatok ellátásában” c. pályázat Elhallgatott dolgaink programsorozatának irodalmi előadására.

Az irodalomtörténész az előadáson egy olyan Máraival ismertet meg (naplói, vallomásai alapján), akit eddig egyáltalán nem ismertünk, vagy legalábbis nem így ismertük, nem ilyennek gondoltuk, s mely megmutatja az igazi Márait. Az előadás meghívója ITT megtekinthető.

Időpont: 2014. január 29., szerda 16 óra
Helyszín: Megyeháza díszterme
Eger, Kossuth Lajos u. 9.

„Meg kell várni egy angyal, vagy egy szent türelmével, amíg a dolgok - emberek, eszmék, helyzetek -, melyek hozzád tartoznak, eljutnak hozzád… Könyvek. Férfiak. Nők. Barátságok. Megismerések. Igazságok. Ez mind feléd tart lassú hömpölygéssel, s találkoznotok kell egy napon... Ha sietsz feléjük, elkerülheted azt, ami fontos, és személyesen a tiéd. Várj nagy erővel, figyelmesen, egész sorsoddal és életeddel.” (Márai Sándor: Füveskönyv)