Tayler Patrick - Útinapló

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár szeretettel meghívja önt és kedves barátait Tayler Patrick Útinapló című rajz-akvarell kiállítására.
A tárlat január 16-tól február 5-ig tekinthető meg a Központi Könyvtár Galériájában a könyvtár nyitvatartási idejében.

Tayler Patrick Nicholas

Tanulmányok

2009 - 2014 Magyar Képzőművészeti Egyetem, festőművész szak, Budapest, Károlyi Zsigmond osztálya, tanársegéd Filp Csaba

2012 Akademie der Bildenden Künste, München, Anke Doberauer osztálya, tanársegéd, Eva Blanché

2007- 2009 Eszterházy Károly Főiskola, felvételi előkészítő, Eger, F. Balogh Erzsébet osztálya

Útinapló

A gondolatok gyors megragadására a legegyszerűbb eszközök a ceruza és a papír. A papír rostjainak mikrokozmoszával mit sem törődő ceruzahegy utat metsz a papír felületén, és valamilyen jel, ábra születik. A súrlódás és az általa megjelenő gondolat. Egy vonal erejéig megnyílik a gondolatokat és a külvilágot elhatároló koponyafal, ceruzavonal méretű lék keletkezik a koponya falán és egy pillanatig egyesül a kint és a bent.

A kiállításon szereplő képeimben közös, hogy úton-útfélen készültek. Festettem a nagyszüleimnél Karcagon, otthon Egerben, nyaraláskor a skót Kintyre-öbölben és a budapesti állatkertben. Ahogy egy túlexponált fotó felidézhet egy napfényes délelőttöt, úgy egy rajz, akvarell is. A fényképezőgéphez hasonlóan egy-két szín is elfér a zsebben. A gép zümmögését a vázlatfüzet retrogárd romantikája váltja fel. Kis utazó akvarellkészlettel dolgozom, én állítottam össze, csak néhány szín. A kis festékdobozok, mint egy vizuális ABC sorakoznak előttem.

Az önálló életre kelt foltokat, vonalakat nézve újra ott vagyok. Kézzelfoghatóvá válik a nézőpontom, ahonnan készítettem a képet. Hegyoldal, tenger, ház: arctalan ősi képek. Ismerőssé, közelivé akkor válnak, amikor a vonásaikat megfigyeljük. Ahogy egy emberi arcot részeinek milyensége és elrendezése határoz meg, úgy rajzolja ki a hegy „arcát” a hegygerinc.

Ezek a ceruzavonalak egy nézőpont igazsága. Lekottázom a látványt, és adott egy kép. Jean Bazaine így fogalmazott: „Természet után rajzolni: ez egyszerűen a kezemmel való szövetségem, alapvetőbb, mint a látás. Ezeket a ritmusokat, erőket, struktúrákat magamévá tenni.”

Jelenleg a Magyar Képzőművészeti Egyetem végzős növendéke vagyok. A taylerpatrick.blogspot.hu honlapon megtalálható az utóbbi pár év munkáiból egy válogatás. Bármilyen kérdést, érdeklődést, kritikai észrevételt szívesen veszek, elérhető vagyok a patricktayler@gmail.com e-mail címen.

Előző kiállítások

2013 Csoportos kiállítás, Budapest Jazz Club, Budapest

2013 Dósai Művésztelep jubileumi kiállítása,Művelődési Ház, Jászdózsa

2013 Önálló kiállítás, PVG, Eger