Az Eger-patak állatvilága

Az Egri Zöld Kör Gondolatok Egerért előadássorozatának keretében 2011. március 22-én (kedden) 17.00 órától a Bródy Sándor Könyvtár Zenei és Idegen Nyelvi Gyűjteményében Az Eger-patak állatvilága címmel Szitta Emese tart előadást és könyvbemutatót az érdeklődőknek. Az Eger-patak állatvilága : általános iskolás kortól ajánlott terepi, képes ismeretterjesztő füzet az Eger-patak egri és szarvaskői szakaszának állatvilágáról c. könyvet a Kaptárkő Természetvédelmi és Kulturális Egyesület adta ki.
Írta és szerkesztette: Szitta Emese, Jakab Judit, Korompai Tamás, Leskó Gabriella, Szitta Tamás, Vida Noémi.

Az Eger-patak forrása Balaton községtől északnyugatra eső Vajda-kút, s 68 km hosszan folyik egész a Tiszáig, számos mellékvíz is torkollik bele. A Kaptárkő Természetvédelmi és Kulturális Egyesület Élővilágvédelmi Szakosztálya 2009-ben elkezdte felmérni az Eger-patak egri és szarvaskői szakaszának élővilágát. Az Egyesület önkénteseinek megfigyeléseit és a mintavételek eredményeit, valamint neves egri kutatók rendelkezésre álló adatait dolgozza fel ez a könyv, és a természetről való tanulás legérdekesebb és legélvezetesebb formájához, a terepi foglalkozáshoz készült a fiatalabb korosztály számára.  Rajzok, fotók (Szitta Tamás, Szitta, Imola, Vida Noémi, Lányi Zoltán, Havasi Norbert, Batta Gergő, Szitta Emese) segítik a fajok jellemzését és azonosítását.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

plakát
Esemény dátum: