Száműzött magyar irodalom - Wass Albert

Az INFOTÉKA - Nevelési-oktatási intézmények tanórái, tanórán kívüli és szabadidõs tevékenységeinek támogatása a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár vezetésével c. EU-s pályázatunk keretében folytatjuk a Számûzött magyar irodalom c. programsorozatunkat.

MEGHÍVÓ

Szeretettel meghívjuk Önt és barátait a SZÁMÛZÖTT MAGYAR IRODALOM programsorozat következõ elõadására.

2. rész: Wass Albert

Az elõadás idõpontja: 2011. február 15. (kedd) l6 óra
Helye: Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár, Böngészõ

Elõadó:
Takaró Mihály
író, irodalomtörténész, tanár

Számûzött magyar irodalom

A sorozatban megismerkedünk a magyar irodalom méltatlanul feledésbe merült nagy alkotóival, portréjuk, életútjuk, alkotói pályájuk legfontosabb állomásaival. Az elõadások középpontjában az 1. világháború utáni irodalmi kánon problematikája áll.
1. rész: Tormay Cécile
2. rész: Wass Albert
3. rész: Nyírõ József
4. rész: Sinka István
5. rész: Herczeg Ferenc

Az elsõ részben Tormay Cécile alkotó pályáját, irodalmi munkásságát ismerhették meg a pályázatban résztvevõ középiskolák tanulói és könyvtárunk olvasói Takaró Mihály irodalomtörténész elõadásában.

Képek a rendezvényrõl

MEGHÍVÓ

Szeretettel meghívjuk Önt és barátait a SZÁMÛZÖTT MAGYAR IRODALOM programsorozat nyitóelõadására.

1. rész: Tormay Cécile

Az elõadás idõpontja: 2011. január 25. (kedd) l6 óra