Readers' Corner

readers
Readers’ Corner néven elindult a British Council és a Megyei Könyvtárak közös olvasóversenye.

A verseny célja, hogy minél többen kapjanak kedvet angol nyelvû könyvek olvasásához, hogy ez beépülhessen a tanulási módszerek közé. Fontos az is, hogy minél többen fedezzék fel az olvasás örömét.

Az egri és Eger környéki érdeklõdõk, a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár Gateway UK Gyûjteményében (Zenei és Idegen Nyelvi Gyûjtemény, Eger Kossuth u. 18.) kölcsönözhetnek az Oxford Kiadó könnyített olvasmányaiból. Minden elolvasott könyvért kapnak egy matricát és a 3 matricát összegyûjtött diákok között fõdíjként egy iPod nano kerül kisorsolásra.

Természetesen ezen kívül több kisebb-nagyobb nyeremény is vár majd azokra, akik olvasnak.
Az érdeklõdõk a nyelvtudásuknak megfelelõ könyvet választhatják, amihez segítséget kapnak a könyvtárban. A sok érdekes ajánlatból kiválaszthatják az érdeklõdési körüknek legjobban megfelelõt, így biztosan szívesen is olvasnak majd.

A Facebookon csatlakozhatnak a Readers’ Corner oldalhoz, ahol „Dénes” már olvassa a könyveket és beszámol élményeirõl. Ez az oldal virtuális olvasóklubként mûködik, amit hosszabb ideig fenntart majd a British Council és az együttmûködõ könyvtárak. A verseny elsõdlegesen a középiskolás diákoknak szól, de minden olvasni szeretõ nyelvtanulót várunk „Olvasósarkunkba”.