GOTAN PROJECT: Lunático

A Gotan Project a köztudatba az elektronikus zene és a tangó ötvözésével robbant. 2006-os Lunático albumuk közreműködői közt ott van Nini Flores tangóharmonika-játékával, és a spanyol énekesnő Cristina Villalonga is hallható a számok többségében. Rajtuk kívül az amerikai Calexico zenekar szerepel az Amor Porteno című nyitószámban, valamint Juan Carlos Cáceres, a Koxmoz duó és Jimi Santos is a hangját adta egy-egy dalhoz. Az Amor Porteno igazán mélyről indítja a lemezt: poroszkáló gyászzene, western hangulat, a harmonika sír, Cristina szomorúbb, a zongora latinabb már nem is lehetne. A következő tétel a Notas, jóval dinamikusabb zenei alappal, hegedűszóval és Cáceres spoken word előadásával repíti tovább a hallgatót. Aztán a Diferente repetitív basszusvonala és a háttérből éppen csak kihallatszó zongora már előrevetíti, hogy ez az album tényleg valami más lesz. A hosszú felvezetés után, a második percben belépő dobok tényleg táncra ösztönzők, nem véletlenül lett ez az első kislemez és az első videó alapanyaga. A Celos újra egy belassultabb dzsesszes munka és egyben a korong talán legszebb (szerelmes) dala. A címadó Lunático a harmincas évekbeli tangólegenda, Carlos Gardel kedvenc versenylovának állít emléket feszes, pattogós ritmikájával. A Mi Confesión egy gyorsabb, breakes darab, ebben reppel a Koxmoz duó, azaz Apolo Novax és Chili Parker. A Tango Canción dubbal kacérkodik, az utána következő La Vigüela pedig szolid drum`n`bass-szel, míg az instrumentális Criminalban az érzelmek szinte pattanásig feszülnek a zongora és a vonósok ügyes játékától. Az Arrabal minden bizonnyal nagy rádiós kedvenc lesz: az énekesnő, a gitár, a harmonika és a ritmika is nagyon a helyén van benne, szállós, de cseppet sem unalmas darab. A szintén kislemezre került Domingo az argentin Domingo Cura emléke előtt tiszteleg, aki szerepelt volna a lemezen is, de sajnálatos módon a felvételek kezdetét már nem érte meg. Végül Ry Cooder Párizs, Texas filmzenetémájának szép átirata zárja az albumot az előzményekhez méltó módon. (forrás: EST.hu)

Tracklista:

1. Amor Porteño
  2. Notas
  3. Diferente
  4. Celos
  5. Lunático
  6. Mi Confesión
  7. Tango Canción
  8. La Vigüela
  9. Criminal
  10. Arrabal
  11. Domingo
  12. Paris, Texas

Videó ajánló: Diferente

Katalógusunkban

Könyvtári ajánló - Bródy: