Könyveket kapott a Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet könyvtára

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár 400 000 Ft támogatást nyert a Nemzeti Kulturális Alaptól a Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet könyvtárának állománybõvítésére.
A könyvek átadására a Bródy Sándor Könyvtár galériájában 2010. május 13-án rendezett sajtótájékoztató keretében került sor.
FOTÓK

Fényképes beszámoló a heol.hu-n

Holló Miklós írása az Egriszínen

Az Eger TV híradása

Az összegbõl vásárolt 205 db könyv, hangoskönyv, és DVD egyik része szépirodalom: bestsellerek, romantikus és bûnügyi regények, háborús- és kalandregények, fantasztikus és humoros írások. A másik része szakkönyvek: szótárak, nyelvkönyvek, valamint ismeretterjesztõ könyvek: egészséges életmóddal foglalkozó könyvek, útikönyvek, albumok.
A pályázati kiírásnak megfelelõen a könyveket a Bródy Sándor Könyvtár saját állományába vette, majd tartós letétként helyezte ki a Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet könyvtárába.
A Könyvtár és az Intézet között már évek óta létezik szakmai együttmûködés, mely a börtönkönyvtár állományának frissítését, ajándék könyvekkel való ellátását jelentette.