Idegen nyelvi könyvajánló - 2009. december

vampireSally Regan: The Vampire Book
A vámpírok évszázadok óta ijesztgetik de el is bûvölik az embereket. Napjainkban a Buffy és a Twilight sorozat révén a vérszívók a tinik szívébe is belopták magukat. Ez a könyv nekik szól.
Megtudhatjuk belõle kibõl lesz vámpír, hogyan élnek, hogy kerülhetik el a fogságba esést és miért találjuk õket ennyire vonzónak. A könyv vérszopók széles skáláját sorakoztatja fel a föld különbözõ szegleteibõl. Útmutatásával vámpírok több generációját tekinthetjük át az irodalom, a mozi és a televíziós sorozatok segítségével.
A baljós borító, a remek stílus, az egyedi képzeletvilág minden korosztály számára élvezetessé teszi a találkozást a vámpírokkal, de csak a könyv lapjain keresztül.

franciaÜzleti kommunikáció szóban és írásban
A szótárairól méltán híres Grimm kiadó Szakmai szókincs sorozatában azokat az üzleti kommunikáció során leggyakrabban használt állandósult szókapcsolatokat, kifejezéseket gyûjti össze melyek segítenek a levélírásban, a telefonálás lebonyolításában, a szállodai szoba-, illetve repülõjegy foglalásban, a konferenciára való jelentkezésben. A második fejezetben mintalevelek, e-mailek, faxok találhatók.
A francia mellett a kiadó a német és az angol üzleti kommunikációt is megjelentette.
Nyelvvizsgára készülõknek is hasznos lehet.

klaudykingaKlaudy Kinga: Bevezetés a fordítás elméletébe
A könyv két fõ részbõl áll: a fordítás elméletérõl szóló részbõl, valamint a fordítástudományi szakkifejezések gyûjteményébõl.
A fejezetek bemutatják a fordítás folyamatában szerepet játszó összes nyelvi és nyelven kívüli tényezõt például a forrásnyelvet és a célnyelvet, a fordítót, a fordítás létrejöttének földrajzi, történelmi és társadalmi körülményeit.
A szerzõ külön fejezetet szentel a fordításkutatás két nagy elméleti problémájának: a fordítási folyamat modellálásának és a fordítási ekvivalencia kérdésének.
Klaudy Kinga ez év december 1-én könyvtárunkban tartott elõadást Lehet-e rendszerbe foglalni a fordítási mûveleteket címmel.

allesdrinAlles drin
A könyv az alapszintû német nyelvoktatáshoz nyújt igen sok kiváló gyakorlatot játékos formában. Segítségükkel lehet gyakorolni az abc-ét, a névelõket, a számokat, a kérdõszavakat, a prepozíciókat, a vonzatokat. Lehet leveleket és képeslapokat írni, alapvetõ kifejezéseket gyakorolni mindennapi szituációkban.
Újdonságnak számítanak az egyes Németországgal kapcsolatos, illetve német nyelvû honlapok (pl. www.ebay.de, www.spieldatebank.de, www.neuschwanstein.de)  felhasználásával elkészített feladatok.

Könyvtári ajánló - Bródy: