Kölcsönzések hosszabbításának változása a webes felületen

Kedves Olvasónk!

2014. január 10-től a következők szerint hosszabbíthatja meg kikölcsönzött dokumentumainak lejárati idejét:

Hosszabbításhoz kattintson a bal oldali ablaksáv HOSSZABBÍTÁS blokk Kölcsönzések hosszabbítása kifejezésre.
A könyvtár Corvina kereső felületére való bejelentkezés után az Olvasói adatok ikont kiválasztva léphetünk be felhasználóként.

Ehhez két lépés szükséges:

1.  Az olvasójegy vonalkódja alatti számsor begépelése (az utolsó számjegy kivételével!!)
    A központi könyvtár olvasóinak a vonalkód száma elé kell begépelni a KP karaktereket. (pl.: KP4532000#####),

az újhatvani fiókkönyvtár olvasóinak a vonalkód száma elé nem kell begépelni kiegészítő karaktereket, csak az olvasójegy vonalkód számát kell megadni (pl.: 4532000#####)
  2.  A saját jelszó megadása (négy karakter), ami a születési hónap és nap számából adódik elválasztás nélkül.
    (pl.: szeptember 5. – jelszó: 0905)

A Belépés gombra való kattintás után megtekinthetjük kölcsönzéseinket és meg is hosszabbíthatjuk azok lejárati idejét.

Lejárt kölcsönzési idő esetén a Hosszabbításra való kattintás után megjelenik az új lejárati dátum.
Amennyiben több dokumentumot kölcsönöztünk, a hosszabbítást minden egyes dokumentum esetében egyenként meg kell tennünk.