ELT Resource Point rendezvényei szeptemberben

A Bródy Sándor Könyvtárban mûködõ ELT Resource Pointban ebben az évben is szervezünk olyan eseményeket a tanév elején, amelyekre szeretettel várunk minden angol tanárt. Mivel egyre nehezebb egyetlen napot találni, ami a tanárok többségének megfelelõ, ezért több rövidebb programot ajánlunk szeptember elsõ két hetében:

2004. szeptember 2. 15.00
A
Szalay Kiadó az angol nyelvi elõkészítõhöz (0. évf.) kapcsolódó tájékoztatót tart. A tájékoztató kitér a tanmenetek készítésére, illetve az elõkészítõkön legjobban használható tankönyvek, segédletek bemutatására.

2004. szeptember 8. 15.00
Macmillan workshop
Culture and crosscultural contents in the latest Macmillan courses
When we teach English we open windows for our students. Through learning a foreign language they get to know different cultures, lifestyles and ways of thinking.
In this workshop we are going to introduce some new books and ideas, which may help colleagues with using relevant cultural and crosscurricular content in their everyday teaching practice.

2004. szeptember 9. 15.00
A
Cambridge University Press újdonságai az angol tanítás szolgálatában. Mibõl készüljünk a Cambridge-i vizsgákra?
A bemutató után Horányi Márta, a British Council munkatársa tart elõadást, a Cambridge-i vizsgákat érintõ változásokról, a vizsgák jellemzõirõl, és ad hasznos tanácsokat a vizsgákra készülõknek.

2004. szeptember 11. (egész napos program)
Into Europe: The Speaking Handbook by Ildikó Csépes, Gyöngyi Együd. A book presentation workshop. Design speaking tasks - for the new matura and modern language exams. Venue: Szilágyi Erzsébet Gimnázium Eger Ifjúság út. 2.
Kérjük az érdeklõdõket szeptember 6-ig jelezzék részvételi szándékukat Gál Ildikónak a 324-808-as telefonszámon illetve a galildi@eszeg.sulinet.hu e-mail címen.

2004. szeptember 15. 15.00
Methodology Workshop with Express Publishing and Mary Glasgow Magazines given by Babel Bookshops.

2004. szeptember 24-én indul a Teaching English to Primary School Learners elnevezésû 30 órás akkreditált kurzus Fekõné Kardos Judit, Juhászné Ungvári Magdolna és Doug Allan vezetésével. A kurzusra korlátozott számban még elfogadunk jelentkezést.

A programok helyszíne, a szeptember 11-ei workshop kivételével:
Bródy Sándor Könyvtár Idegennyelvi Szakrészleg és ELT Resource Point
Mûvészetek háza