A magyar költészet napja a Bródy Sándor Könyvtárban

"A Múzsa kint áll előttünk az utcán. Engedjük be a házunkba. És ne csak ezen a napon. Az év mindegyik napján.” (Somlyó György)

A MAGYAR KÖLTÉSZET NAPJA - SZAVALJ A SZÉLBEN! VERSELJ AZ ERKÉLYEN!

2019. április 11., csütörtök, 10 órától

Bródy Sándor Könyvtár – Eger, Kossuth L. u. 16.

József Attila születésnapján, április 11-én ünnepeljük a költészet napját. Idén már 55. alkalommal kerül a figyelem középpontjába a vers.

A költészet napját első alkalommal 1964. április 11-én szervezték meg. Az országos megnyitóünnepséget egy nappal korábban, 1964. április 10-én, pénteken este az Egyetemi Színpadon rendezte a Magyar Írók Szövetsége. Bevezetőt mondott Szabolcsi Miklós és Czine Mihály irodalomtörténész, és részben meghívott költők, részben művészek adtak elő verseket.

Könyvtárunk az alábbi programokkal várja Önt a költészet napján:

Minden egész órában szavalatok és megzenésített versek a könyvtár erkélyén:

10:00 és 12:00 a Neumann János Gimnázium diákjainak előadásában - Felkészítő tanár: Hovanecz Fruzsina

11:00 az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Középiskola diákjainak előadásában - Felkészítő tanár: Kiss Judit

A könyvtárba érkező diákcsoportoknak lehetővé tesszük egy rövid séta keretében a könyvtár részlegeinek megtekintését.

Csatlakozzon Ön is/Te is, ünnepeljük együtt a költészet napját az erkély alatt!

Esőhelyszín: a könyvtár galériája

17.00 „Születésnapomra” Irodalmi délután magyar költők verseiből - Ungvári P. Tamás műsora

Folyamatos programok:

Versfüggő - Posztolj verset a könyvtár galériájában!

Fizessen egy verssel a könyvtári tagságért!

Hozza el kedvenc versét, ez lehet egy saját vers, de akár egy kedves költő verse is! Ha bemutatja a pultnál, és kifüggeszti a versfüggőn, ingyenes beiratkozásban részesülhet!

„Évfordulós költők versei”

Hallgasson verseket a hangoszlopokon a könyvtár Galériájában Ady Endre, Radnóti Miklós, Weöres Sándor és Kányádi Sándor versei Ungvári P. Tamás előadásában!

TALÁLKOZZUNK A KÖNYVTÁRBAN!

Hírlevél - Bródy: