A magyar költészet napja - Szavalj a szélben! Verselj az erkélyen!

Minden egész órában szavalatok és megzenésített versek a könyvtár erkélyén:
10:00 és 12:00 a Neumann János Gimnázium diákjainak előadásában - Felkészítő tanár: Hovanecz Fruzsina
11:00 az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Középiskola diákjainak előadásában - Felkészítő tanár: Kiss Judit
A könyvtárba érkező diákcsoportoknak lehetővé tesszük egy rövid séta keretében a könyvtár részlegeinek megtekintését.
Csatlakozzon Ön is/Te is, ünnepeljük együtt a költészet napját az erkély alatt!
Esőhelyszín: a könyvtár galériája

17.00 „Születésnapomra” Irodalmi délután magyar költők verseiből - Ungvári P. Tamás műsora

Folyamatos programok:
Versfüggő - Posztolj verset a könyvtár galériájában!
Fizessen egy verssel a könyvtári tagságért! Hozza el kedvenc versét, ez lehet egy saját vers, de akár egy kedves költő verse is! Ha bemutatja a pultnál, és kifüggeszti a versfüggőn, ingyenes beiratkozásban részesülhet!

„Évfordulós költők versei” Hallgasson verseket a hangoszlopokon a könyvtár Galériájában Ady Endre, Radnóti Miklós, Weöres Sándor és Kányádi Sándor versei Ungvári P. Tamás előadásában!

Időpont: 2019. április 11., csütörtök 10 órától
Helyszín: Központi könyvtár - Eger, Kossuth L. u. 16.