Lautstark - Fiatal zene Németországból

lautstarkA „Lautstark-junge Musik aus Deutschland” című kiállítás németországi művészeket és zenei trendeket mutat be.
A modern, érdekes, dekoratív képek önmagukban is felkeltik a figyelmet de a mellettük lévő a német nyelvű szövegek, ismertetők nyelvtudásunkat is bővítik. A kiállításhoz tartozó honlap www.goethe.de/lautstark számos ötletet és feladatot tartalmaz a kiállítás anyagának nyelvórán történő feldolgozásához, és további információt nyújt a képekhez. A honlapon meghallgathatók a plakátokon szereplő dalokés ott vannak a dalszövegeket is.
A kiállítás 2019. március 5-ig tekinthető meg a Zenei és idegen nyelvi gyűjteményben, a könyvtár nyitva tartási idejében. Várjuk iskolai csoportok, nyelvi szakkörök látogatását is.

Könyvtári ajánló - Bródy: