Büszkeségünk, Luzsi Margó

A Magyar Kultúra Napján, a kultúra területén nyújtott kiemelkedő tevékenységéért Eger Megyei Jogú Város Közgyűlése „Pro Agria” szakmai díjat adományozott Luzsi Margit gyermekkönyvtárosnak, a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár osztályvezetője részére.

Luzsi Margit 1976-tól dolgozik könyvtárosként a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár Gyermekkönyvtárában, ahol 2008-ban osztályvezetői megbízást kapott. Az elmúlt 42 év alatt a könyvtárosi munka minden területét megismerte, gyakorolta. Olyan ötleteket valósított meg, amelyek a gyermekek olvasásra nevelésében, a mesék világának újrateremtésében országosan egyedülállók. 34 éve szervezi a „Sátorfalva” olvasó-közösségi tábort, a Manó Könyvek Kiadó „Mesélj nekem!” sorozatának szerkesztője. A Heves Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben valósította meg Kelet-Közép-Európa egyedülálló meseprogramját, mely keretén belül a női fogvatartottaknak tart mesefoglalkozásokat, ezzel segítve a fogvatartottak társadalomba történő visszahelyezését. Ezzel a programmal országos hírnevet szerzett az intézetnek, és a könyvtárnak is.

Több évtizedes kiemelkedő munkája elismeréséhez szívből gratulálunk!

Fotó: Berán Dániel / Heves Megyei Hírlap