Dr. Pap József: 1868 - A polgári Magyarország alapkőletétele

Az 1867-ben megkötött kiegyezés új alapokra helyezte Magyarország és Ausztria kapcsolatát, ebben az évben elsősorban államjogi kérdések foglalkoztatták a politikusokat. A polgári magyar állam kialakítása szempontjából legalább ilyen fontos volt az 1868-as év, mikor is az ország belső ügyeinek a rendezésére sor került. A kiindulási alapot az 1848-as törvények jelentették, de nem lehetett figyelmen kívül hagyni az ekkortól elmúlt 20 év változásait. 1868 megismerése közelebb juttat minket Magyarország Monarchián belüli életének megértéséhez.

Időpont: 2018. november 28., szerda 16.30 óra
Helyszín: Bródy Sándor Könyvtár, Böngésző

Következő tervezett előadásunk:
2018. december 12., szerda
Dr. Majtényi György főiskolai tanár: 1968 - Kísérlet a szocializmus megújítására Magyarországon

A Sorsfordulók sorsfordítók - Történelmi szemelvények című előadás-sorozat az Eszterházy Károly Egyetem Történelemtudományi Intézetével közösen valósul meg.