Tarnaméra esete a mesékkel

Tarnaméra Könyvtár Információs és Közösségi Hely és a Tarnamérai Napsugár Óvoda közös szervezésében valósult meg október 5-én az a remek hangulatú mesedélelőtt, amelyen a helyi óvoda csemetéi vettek részt az Országos Könyvtári Napok keretein belül a Magyar Népmese Napja alkalmából. A Könyvtári Hét ideje alatt az óvodában Népmese Hetét tartottak, melyhez könyvtárunk is csatlakozott. Záró rendezvényként a pénteki napon az ovisokkal több magyar népmesével is megismerkedtünk, melyek között szerepeltek ismert és kevésbé ismert mesék is, mint például A banya, A gazdag ember három fia, A kőleves, A selyemrét, A szegény ember kilenc tyúkja és kakasa, Az égig érő fa, Mátyás király aranyszőrű báránya. Könyvtári Hetünket mi is ezzel a vidám mesedélelőttel zártuk.

A hírt küldte: Bartáné Rauf Zsanett, Tarnaméra