Tyúkhúr, diófalevél, szurokfű....

A mátraballai könyvtárban október 3-án, az Országos Könyvtári Napok programjaként Könyvekbe zárt egészség c. előadással vártuk az érdeklődőket. Az előadás elején általános információkat kaptunk arról, hogy mit is értünk egészség alatt, mit tehetünk napi szinten azért, hogy testben és lélekben is egészségesek maradhassunk. Szó esett a túlzott gyógyszerfogyasztásról, a mozgás, a folyadékfogyasztás fontosságáról. Ezután megismertünk néhány olyan gyógynövényt, amelynek főzete jótékony hatással van valamely szervünk működésére. Megtudtuk melyik gyógyteát mikor, és milyen formában kell fogyasztani az optimális hatás eléréséhez, s mire kell ügyelni ezek elkészítésekor. Majd következett a kóstolás: tyúkhúrból, diófalevélből és szurokfűből készült kivonatokat ízlelhettünk, s közben megismertük felhasználási területüket.
Kellemes hangulatú, hasznos délután volt.

A hírt küldte: Forgó Zsolt, Mátraballa