A nagy könyvtári kaland Boconádon

2018. október 3-án, szerdán az Országos Könyvtári Napok keretein belül a boconádi hatodik osztályosok az Egy ropi naplója könyv- és könyvtárhasználati foglalkozáson vettek részt. Megismerkedtek a nagysikerű Egy ropi naplója könyvsorozat írójával Jeff Kinney-vel, valamint a Cutter-számmal és a könyvek raktározási rendjével is. Online játék segítségével saját nevük Cutter-számát is kiderítették. Ezután végigvették az Egy ropi naplója főszereplőit és azt, hogyan is kezdődött a történet. Videó segítségével felelevenítették a sajtos tapi legendáját, majd Sajtos tapizós játékot játszották: elindult a zene, a sajtos tapit egymásnak adogatták, s akinél abbamaradt a zene, az lett a sajtos tapi. Ezt folytatták annyiszor, ahány főszereplő van: a sajtos tapik megkapták papírsablonból kivágott maszkjukat. A feladat az volt, hogy bújjanak a bőrükbe: egy rögtönzött színdarabot kellett előadniuk a megadott kulcsszavak alapján (dolgozat, rossz jegy, könyvtár, könyvtári szabályzat, zsíros lap, gusztustalan, könyvtáros, könyv). Amíg ők felkészültek, addig online játékot játszottak a többiek. Az előadás nagyon jól sikerült. Végezetül megtanulták, hogy az ajándékba kapott könyvjelzőkre hogyan rajzolhatnak ropit. Maga a szerző instruálta őket. A diákok élvezték a foglalkozást, aktívak voltak a feladatok, játékok megoldásában. Köszönjük a rendkívül élvezetes előadást Zsoldos Mariannak és Bródy Sándor Megyei és Városi könyvtárnak.

A hírt küldte: Kranciczki Éva, Boconád