Szűcs Rita: "Színes világom" - kiállításmegnyitó

A kiállítást megnyitja Teleki Klára művészetpártoló.
Megtekinthető a könyvtár nyitvatartási idejében 2018. november 10-ig.

Helyszín: Bródy Sándor Könyvtár, Galéria
Időpont: 2018. október 19., péntek 17:30 óra

Szűcs Rita így ír magáról:
A Móra Ferenc Általános Tagiskola rajztanára és fejlesztőpedagógusa vagyok. A művészeti élet aktív tagja.
A 2016. áprilisában a NŐ 9x harmadik részében ott ülhettem szintén neves, munkájáról, művészi hitvallásáról ismert hölgyek társaságában.
2016. Egri Magazin decemberi számában a mézeskalács készítéssel kapcsolatban jelent meg két oldalon cikk rólam.
A Koktél Magazinban 2016. novemberében pedig a művészi alkotótevékenységemről jelent meg kétoldalas cikk fotókkal.
A HEOL újságírói is megkerestek néhány alkalommal.
Az Eger Tv decemberi élő adásában a mézeskalácsaimmal voltam jelen, ahol kellemes stúdióbeszélgetésben volt részem.
Teleki Klári által összefogott alkotócsapattal közösen állítunk ki minden év decemberében az Agria Park kiállító termében.

Emellett a sport is fontos része az életemnek, 14 évnyi judo mély nyomott hagyott a lelkemben és rendszeresen VIP "jegyese" vagyok a hazai nagy versenyeknek.
A 2017-es VB olyan lendületet adott, hogy szeptember közepére már egy teljes festménykollekció állt készen, amit a Tóth Péter emlékversenyen bemutatkozott. A riportot láthatták az Eger Tv adásában és az M4 sportcsatornán is.
A lendület nem hagyott alább 2017. novemberében Pakson a judo városában Kovács Antal judo olimpikonunk nyitotta meg a performansszal egybekötött kiállításomat 50 festménnyel. A tárlat megnyitóján Bor Barna, Csoknyai László válogatott judo versenyzőink is részt vettek. Ezt az M4, és a helyi tv- ben láthatták.
Mivel a VB-n résztvevő magyar versenyzők portréit is megfestettem, s azt nekik szántam, ezt 2018 februárjában Kecskeméten az OB kapták meg ünnepélyes keretek között. A Hajime magazin M4 sportcsatorna adásában jelent meg kis szösszenet erről.

A másik sport a zumba, amit heti rendszerességgel végig tombolok és rendezvényeken fellépek oktatóim mögött táncosként.

Tanítványaimmal minden évben projektmunkáinkat mutatjuk be a Forrás Szabadidő Központban. Diákjaim kiállításmegnyitója a héten 17-én volt megtartva, a tárlat 3 hétig látható. Címe: A szív projekt.

Két kamasz fiam, családom, barátaim támogatnak és elviselik hóbortos mivoltomat.