Magyar mesék lázadó lányoknak - kötetbemutató

Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy lány. Nem is egy - huszonöt. Némelyikük most is közöttünk él. Lányok, nők, asszonyok, akik nem mindennapi nehézségeken lettek úrrá, és sokszor képtelenül merésznek tűnő célokat értek el. Akik hittek magukban, és így voltak képesek másokért dolgozni akkor is, ha a környezetük megpróbálta erről lebeszélni őket. Akik elavult szokásjogon, egyéni és történelmi tragédiákon, betegségen, szorongáson felülemelkedve végezték el választott feladatukat, és mutatnak ezzel példát nekünk, olvasóknak, lányoknak és fiúknak, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. Hősnőink némelyike Magyarországon született, más úgy költözött ide. Nagy részük magyar anyanyelvű volt, mások nem. Családi hátterük, hitük és mesterségük szerint is hatalmas változatosságot mutatnak. Éppolyan sokszínűek, mint mi, mai nők. Ami közös bennük, az az elszántság és a lelkiismeretes tettvágy, amely szeretettel és alkalmazkodással mindig eléri célját.

Meghívott vendégeink:
Miklya Luzsányi Mónika író, a kötet egyik szerzője
Rostás Bea Piros DLA szobrászművész
Szlukovényi Katalin, a kötet szerkesztője (Móra)
Moderátor: Fekete Ildikó könyvtáros

Helyszín: Bródy Sándor Könyvtár, Böngésző
Időpont: 2018. október 3., szerda 17.00 óra

A kötet a Móra Könyvkiadó gondozásában jelent meg, és a helyszínen megvásárolható.

A programot a Nemzeti Kulturális Alap támogatja.