DIS-KURZUS - MÓDSZERTANI MŰHELY HEVES MEGYEI KÖNYVTÁROSOKNAK

2018-ban felkészült szakemberektől ELSŐ KÉZBŐL szerzünk információkat olyan kérdésekről, amelyek könyvtárosként és magánemberként egyaránt érintenek mindannyiunkat.
Megnézzük, ezekre a kérdésekre a könyvtár milyen válaszokat, alternatívákat tud adni a maga sajátos eszközeivel, különleges lehetőségeivel, közösségteremtő helyzetével, kreatív, találékony, segítőkész munkatársaival.
Törekszünk a sajátélményre, a közös ötletbörzére, a lehetséges alternatívákra, a saját jól bevált gyakorlatok megismerésére, s egyúttal megkeressük, az adott témák hogyan jelennek meg irodalmi alkotásokban, történetekben.

ELSŐ KÉZBŐL 3.
A TERMÉSZETRŐL HEVES MEGYE KÖNYVTÁROSAINAK
Időpont: 2018. szeptember 24. hétfő 10–15:30 óra
Helyszín: Bródy Sándor Könyvtár Gyermekkönyvtára
Eger, Bartók tér 6. sz. 105. ajtó

Program:
„Néha, ha az ember igazán odafigyel a kavicsokra, megtudhat tőlük dolgokat az óceánról.”
(Sir Terry Pratchett)

10.00 – 10.20 Ráhangoló: érzékelő és más játékok és gondolatok
10.20 – 11.30 Csipkeiskola – vendégünk: Zsidai Sára vadgazdamérnök és Csipke kutyája
11.30 – 12.00 Vad-ötletek tára: beszélgetés kutyákról és másról – vezeti Szabó Eszter
12.00 – 13.00 Ebéd
13.00 – 15.00 Természetes kavalkád: játéktanulás játékokkal
                      Természetes mondókák – Bálintné Fadgyas Eszter
                      Természetes zene – játék Pauer Erikával
                      Természetes irodalom – Komló-Szabó Ágnes játéka
                      Inspirációk a hallottakról
15.00 – 15.30 Könyv-tár: Pintérné Pordány Mária könyv- és irodalomajánlása

Ebéd:
A résztvevőket kérjük, hogy a közös asztalra hagyományainknak megfelelően hozzanak valami finom „hazait.”

Bejelentkezés:
A programon a részvétel ingyenes, de előzetes bejelentkezéshez kötött 2018. szeptember 20-ig a szaboagi@brody.iif.hu e-mail címen, illetve a 36/517-576 telefonszámon.

Mindenkit szeretettel várunk!

A DIS-KURZUS meghívója megtekinthető ITT.