Rajzolj nekem! rajzolók és olvasók a rászoruló könyvtárakért kampány

Dániel András kortárs gyermekkönyvíró, illusztrátor fejében először 2016-ban született meg a gondolat, hogy a könyvtárakban nagyobb arányban kellene kölcsönözhetővé tenni a kortárs gyerekkönyveket. A gondolatot tett követte, és 2016. december 11-én Agócs Írisz, Pásztohy Panka, Mészely Ilka és Igor Lazin illusztrátorok, valamint a Pozsonyi Pagony Kiadó közreműködésével megrendezésre került a Rajzolj nekem! rajzolók és olvasók a rászoruló könyvtárakért kampány.
2017-ben megyénként 2-2 rászoruló könyvtár kapott könyvcsomagot.
A kampány sikerét látva 2017. december 10-én ismét megrendezésre került az esemény, erről részletesen ITT
Interjú, Dániel Andrással az akcióról ITT
A könyvek 2018. január végén jutottak el a megyei könyvtárakba, akik gondoskodtak arról, hogy február végégig kikerüljenek a vidéki könyvtárak olvasóihoz.
Heves megyében 2016-ban Kerecsend és Tarnaörs, 2018-ban Tiszanána olvasóihoz utaztattuk el a könyveket.
A kampány idén is folytatódik, bízunk benne, hogy a részletekről az év végén hírt adhatunk!