Könyvajánló - 2018. február

Holden Rose: Leonardo lovag. Bp. Főnix Könyvműhely, 2017.

Leonardo lovag..., vagy ahogy anyu hívja: Levente, egy nemes küldetést teljesít. Főleg hétvégén áll szolgálatba, amikor nem kell suliba menni. Elfeledett kincseket kutat fel, szörnyek hadait küldi melegebb éghajlatra, és közben mindenkinek segít, aki rászorul.
Semmi sem állhat az útjába, mert ilyenek a lovagok! Bátrak, büszkék és szemfülesek.
Legalábbis ebédig, majd ebéd után, egészen fürdésig, újra.

Bábel Antónia: Galádka rémtettei. Bp. Katica Könyvműhely, 2017.

Te milyen jót tennél, ha láthatatlanná válhatnál? Veled is megtörtént, hogy félreértetted a jó fogalmát és emiatt mindenféle bonyodalomba keveredtél? Galádka, a könyv főhőse rájön, hogy nem mindig az a jó, ami neki jó. Ismerd meg a kis rosszcsont kalandjait, nevess és éld át vele együtt a való világban átélhetetlent, hiszen az általa elkövetett "jó cselekedeteket" mi csak akkor tehetnénk meg, ha volna egy... na, mi is? A történetből megtudhatod.
Csak azoknak ajánlott, akik szívből szeretnek nevetni!

Rosie Banks: Titkos királyság 28. Melódia medál. Bp. Manó Könyvek, 2018.

A Harmónia-sziget gyönyörű, trópusi paradicsom. Legalábbis az volt, amíg Keserű királynő fel nem bukkant a színen! A gonosz teremtés hatalmas vihart támaszt, a háborgó tenger minden hangszert eláztat, amivel a szigetlakók a hagyományos Békesség Ünnepén zenéltek volna. Vajon sikerül a lányoknak lecsillapítani a tomboló vihart és megszerezni a Melódia medált? Nagy a tét, hiszen Jázmin csak így nyerheti vissza táncos-zenés tehetségét!

Bear Grylls: A sárkány küldetés - Beck Granger kalandjai. Bp. Jaffa Kiadó, 2018.

Beck és Csü-lung hajótörést szenvednek a Dél-kínai-tengeren. A két jóbarát ismét a túlélésért küzd, miközben sérült társukról, Csienről is gondoskodniuk kell. Egy lakatlan szigeten érnek partot, ahol élelmet, vizet és menedéket kell találniuk, mielőtt leszállna az éj. Ám a szigeten nincsenek egyedül, kétméteres, húsevő sárkánygyíkok lesnek rájuk. Vajon Becknek sikerül megmentenie újdonsült barátja életét, vagy ezúttal elpártol tőle a szerencse?

Kai Meyer: A betű mágusa. Bp. Maxim Könyvkiadó, 2017. (Varázskönyv-trilógia 1.)

Minden könyvnek van egy titkos oldala. Furia Faerfax a könyvek világában él. Családja vidéki birtoka egy végtelenségbe nyúló könyvtár fölött emelkedik. A lány egy nap különleges könyvre bukkan: a lapokra írt sorok segítségével képes levelezni Severinnel, aki 1804-ből válaszol neki. Miközben a barátság lassan vonzalommá formálódik, Furia nem is sejti, milyen halálos veszedelem fenyegeti a családját. A tragédia hamar bekövetkezik, édesapját elveszti, öccsét pedig elrabolják. Így Furia olyan erőkkel kerül szembe, amelyek hatalmát még csak nem is sejti. Hogy segítséget kapjon, Libropolisba, az eltűnt könyvesboltok városába megy. Itt találkozik a vadóc lánnyal, Cattel, és Finniannel, a felkelővel. Együtt vonulnak harcba a könyvmágia urai és az összes könyvet fenyegető betűhalál ellen.

Tamara Ireland Stone: Klikk – Találd meg a párod! Bp. Maxim Könyvkiadó, 2017.

Allie nem egy átlagos lány, hobbija a programozás. A CodeGirls nyári táborban egy különleges programot írt, mely közös érdeklődésük alapján párosítja a felhasználókat. A párok nem látják egymást, de amikor egymás közelében tartózkodnak, a telefonjuk jelez, és egy képet dob fel a másikról. A program neve: Klikk. Az applikáció hamar népszerű lesz, és a lány tanára szeretné, hogy Allie nevezzen egy versenyben ezzel az alkalmazással. Kiderül azonban, hogy Allie ellensége, Nathan is indul a megmérettetésen. A lány applikációja hatalmas siker, de hamar kiderül, hogy a Klikk olyan képeket is feltölt a telefonról, amiket nem tett közzé a tulajdonos. Így Allie barátnője is kínos helyzetbe kerül…

Könyvtári ajánló - VSVK: