Könyvajánló - 2017. október

Anna Taube: Hercegkisasszonyok – Négy különleges hercegnő története. Bp Manó, 2017. (Olvass velem!)

Viktória hercegnőnek elege van abból, hogy mindig a királyi etikett szerint viselkedjen. Elhatározza, hogy a lovagok helyett ő maga fogja legyőzni a veszedelmes fenevad hírében álló sárkányt. Ágota hercegnő csak rímekben tud beszélni, de hátha akad valaki, aki képes lesz megtörni az átkot... Sarolta hercegkisasszony rablók keze közé kerül, a szemüveget viselő Amália pedig vonakodva bár, de elmegy a bálba nővéreivel, ahol az ifjú herceg kíván valami fontosat bejelenteni.

Christian Tielmann: Berci spagettit főz. Bp. Manó, 2017. (Barátom, Berci)

- Ma én főzök! - határozza el Berci, majd munkához is lát legjobb barátnőjével, Rozival és bátyjával, Fricivel. Paradicsomszószos spagetti lesz vacsorára. Nem is olyan könnyű elkészíteni. Milyen jó, hogy Mama és Papa azért segítenek kicsit. Mikor azonban elkészül, mind azt mondják: - Mmm, ez finom!

Az asztmás sárkány. Budakalász. Alexandra Könyvesház, 2017. (Bat Pat)

Kedves borzongást kedvelő barátaim! Itt vagyok, ragyogok! Bat Pat vagyok! Egy igazán ijesztő történetem van számotokra... Készen álltok? Amikor a Silver családdal elutaztunk hétvégére egy termálfürdőbe, leginkább az aggasztott, nehogy túlságosan elázzon ott a szárnyam. Ki gondolta volna, hogy majd attól kell félnem... nehogy megégessem magam? A muslincás mindenit neki!

Varga Bálint: Zsé mag a haverok. Bp. Kolibri, 2017.

Zsé, Artúr, Borisz és Julianna derűsen, mégis tűpontosan látja a világot. Összevesznek, kibékülnek, kajánul vigyorognak, de abban kimondatlanul is egyetértenek, hogy a barátság mindenekelőtt való. Sárkánycsapdát építenek (igaz, sajnos más esik bele), (majdnem) nindzsává képzik magukat, elkergetik az ellenséges sziú indiánokat, tóban úsznak, lángost falnak, és kardot faragnak. Szóval csak olyasmit csinálnak, aminek értelme van. Közben pedig megértéssel vegyes lemondással és rengeteg humorral szemlélik a felnőttek csetlését-botlását.

Evelien De Vlieger, Wendy Panders: Félix és a szerelem. Bp. Csimota, 2017.

Félix szerelmes Aminába, és ez elég nagy baj, mert amúgy allergiás a lányokra. Mit tegyen? Fordulatokban bővelkedő történet, hiszen a szerelem nem veszélytelen dolog!
Belépés csak saját felelősségre!...

Jenny Mclachlan: Szerelem a parketten – Katicalányok 1. – Bea. Bp. Móra, 2017. (Pink)

A Pink sorozat első kötete egyben Jane McLachan Katicalányok című tetralógiájának nyitó darabja. A négy könyv négy barátnőről szól, és mind a négy történetet más barátnő mesél el. A brit szerző fordulatos, mulatságos, szívet melengető könyveiben remek stílusban ír a kamaszlányokat érintő problémákról: barátságról, szerelemről, árulásról, kitartásról - és persze a táncról. A szerző érezhetően jól ismeri a kamaszok mindennapjait, és hitelesen festi le nemcsak örömeiket, hanem gondjaikat is.

Könyvtári ajánló - VSVK: