Mandalák Feldebrőn

Az októberi KönyvtárMozi vetítés keretében a feldebrői könyvtárban ismét vendégül láttuk Bodó Boglárkát, aki most a mandalákkal ismertetett meg bennünket.
Miután megnéztük a Mandala c. rövidfilmet, Bogi rendkívül érdekes előadást tartott nekünk, beszélt a színek jelentéseiről, mely igencsak eltér az általunk ismerttől, a forma- és látványvilágról, mely által a mandala a buddhizmus szertartásrendjében a meditáció eszköze. Betekintést nyertünk a kelet vizuális kultúrájába, majd elkészítettük a saját mandalánkat. Választottunk a minták közül és kiszíneztük azt, ezáltal saját érzéseinkkel, gondolatainkkal megtöltve. Az előadást és a mandala készítést kicsik és nagyok, idősek és fiatalok egyaránt élvezték és kiderült az is, hogy a színezés nem csak a gyerekek számára hasznos.

A hírt küldte: Vadásziné Varga Éva, Feldebrő