Utazás a föld körül

A tenki könyvtár is szinte azonnal kapott az alkalmon és a júliusi Könyvet a kézbe! közösségépítő játék Utazzunk messzi tájakra! témához rögtön programot szervezett 2017. július 04-én este:

Könyvtárunk vendége volt Fazekas László, geográfus. László gyermekkorában is sokat utazott szüleivel, testvérével Európában és Ázsiában. Fiatal tanárként Londonban dolgozott, innen indult világkörüli útjára. Angliából Dél-Amerikába tartott, majd Új-Zéland csodás világát fedezte fel. Ezután Ausztrálián keresztül Ázsia volt úti célja. India, Kína, Japán, Nepál kultúráját tárta elénk.
11 hónapos útját nem turistaként, hanem utazóként tette meg. Igyekezett az emberek hétköznapjaiba beépülni és megismerni. Utazása során készített diákkal szemléltette ezeket a csodás tájakat, melynek így mi is részese lehettünk.
Köszönjük Lászlónak, hogy megosztotta velünk ezt a gyönyörű élményt.

A hírt küldte: Balázs-Nagy Marianna, Tenk